מכינת אורות

מבית ישיבת הכותל טלמון, בנימין

קצת עלינו

קצת עלינו:

המכינה הוקמה לפני כחמש עשרה שנים מתוך רצון לתת מענה חינוכי הולם לבחורים מהפריפריה הגאו-חברתית של מדינת ישראל. במהלך השנה, מתוך הרבה סבלנות, אהבה והערכה של צוות המכינה, הבחורים מצליחים למצוא בתוכם את הכוחות לשנות דרך, לרצות, לעשות ולתת לחייהם משמעות ערכית. מתוך כך הם מתגייסים ליחידות צה"ל הטובות ביותר, ואף מצליחים להתקבל ליחידות המיוחדות. המכינה היא המנוף שמעתיק את אותם בחורים מדרך של הישרדות אין סופית לדרך של משמעות ושאיפות. המכינה מופעלת ע"י עמותת "ישיבת ההסדר הכותל" ומוכרת ע"י משרד הבטחון ומשרד ההתיישבות, ומתוקצבת באופן סדיר.
 תוכנית הלימוד כוללת: הכנה משמעותית לצה"ל, שיעורי כושר גופני וקרבי, ניווטים, מורשות קרב, שיחות עם קציני צה"ל, ערכי צה"ל, ידיעת הארץ והיסטוריה של עם ישראל, שיעורי אזרחות, העצמה אישית, מנהיגות וזוגיות. כמו כן התוכנית כוללת לימוד ערכי יהדות וציונות בבית המדרש. 

במכינה לומדים כ 40 בחורים בשנה א', וכ 20 בחורים נוספים בשנה ב'.

למכינה כ-350 בוגרים: בצבא, באקדמיה, ובענפי התעסוקה השונים במשק.

בוגרי המכינה משרתים בכלל יחידות צה"ל, שירות משמעותי ומועיל. רוב בוגרינו לוחמים ביחידות קרביות, ומצליחים לסיים את השירות כולו ביחידותיהם, כולל יציאה לפיקוד ולקצונה.

חלק מבוגרינו ניפצו את תקרת הזכוכית, והצליחו להגיע ולהשתלב ביחידות המיוחדות של צה"ל, לגאוותם, לגאוותינו.

הצוות שומר על קשר רצוף במהלך כל השנה עם הבוגרים ע"י שבתות בוגרים, מפגשי תוכן במהלך השנה, שיעור בוגרים שבועי בשלוחה, ומסרון תורני יומי הנשלח ע"י ראש המכינה לכל בוגר ובוגר.

 הצוות:
ראש המכינה-הרב אליאב הכהן
רמי"ם: הרב אלמוג, הרב דרור, הרב אורי, הרב ואנה, הרב יונה, הרב מויאל
מדריך-גיל
מנהלן-רועי

רחוב היער, טלמון, מועצה אזורית בנימין.

רועי- 054-252-0537    [email protected] 

© ישיבת הכותל 2023