ישיבת הכותל​

מרכז תורני וואהל שע"י מרכז יב"ע

ישיבת הכותל​

מרכז תורני וואהל שע"י מרכז יב"ע

מכינות קדם צבאיות

מכינת אורות- טלמון

המכינה הוקמה לפני כחמש עשרה שנים מתוך רצון לתת מענה חינוכי הולם לבחורים מהפריפריה הגאו-חברתית של מדינת ישראל. במהלך השנה, מתוך הרבה סבלנות, אהבה והערכה של צוות המכינה, הבחורים מצליחים למצוא בתוכם את הכוחות לשנות דרך, לרצות, לעשות ולתת לחייהם משמעות ערכית. מתוך כך הם מתגייסים ליחידות צה"ל הטובות ביותר, ואף מצליחים להתקבל ליחידות המיוחדות. המכינה היא המנוף שמעתיק את אותם בחורים מדרך של הישרדות אין סופית לדרך של משמעות ושאיפות. המכינה מופעלת ע"י עמותת "ישיבת ההסדר הכותל" ומוכרת ע"י משרד הבטחון ומשרד ההתיישבות, ומתוקצבת באופן סדיר.
 תוכנית הלימוד כוללת: הכנה משמעותית לצה"ל, שיעורי כושר גופני וקרבי, ניווטים, מורשות קרב, שיחות עם קציני צה"ל, ערכי צה"ל, ידיעת הארץ והיסטוריה של עם ישראל, שיעורי אזרחות, העצמה אישית, מנהיגות וזוגיות. כמו כן התוכנית כוללת לימוד ערכי יהדות וציונות בבית המדרש. 

במכינה לומדים כ 40 בחורים בשנה א', וכ 20 בחורים נוספים בשנה ב'.

למכינה כ-350 בוגרים: בצבא, באקדמיה, ובענפי התעסוקה השונים במשק.

בוגרי המכינה משרתים בכלל יחידות צה"ל, שירות משמעותי ומועיל. רוב בוגרינו לוחמים ביחידות קרביות, ומצליחים לסיים את השירות כולו ביחידותיהם, כולל יציאה לפיקוד ולקצונה.

חלק מבוגרינו ניפצו את תקרת הזכוכית, והצליחו להגיע ולהשתלב ביחידות המיוחדות של צה"ל, לגאוותם, לגאוותינו.

הצוות שומר על קשר רצוף במהלך כל השנה עם הבוגרים ע"י שבתות בוגרים, מפגשי תוכן במהלך השנה, שיעור בוגרים שבועי בשלוחה, ומסרון תורני יומי הנשלח ע"י ראש המכינה לכל בוגר ובוגר.

לפייסבוק המכינה:

https://www.facebook.com/orotmkdz

רחוב היער, טלמון, מועצה אזורית בנימין.

[email protected] 

 

מכינת ידידיה- בית שמש

החזון שלנו

עצמה עם דרך ארץ

מכינת ידידיה פותחת את שעריה בפני בוגרי תיכונים מקיפים דתיים בארץ
ישראל ובחו"ל, היא הציבה לעצמה מטרה בראש ובראשונה להעניק לתלמידיה שמחה
וביטחון עצמי המשולבים בתחושת שייכות עמוקה לעם ישראל לתורה ולארץ. היא מלמדת את תלמידיה לחלום ולהאמין ביכולתם להגשים חלומות. היא מעניקה להם כלים בסיסיים לפתח אישיותם ונוטעת בהם רצון עז לתרום במיטב יכולתם למדינת ישראל ולצבא ההגנה לישראל.
לצד המפגש עם רבני ומדריכי המכינה נפגשים התלמידים עם אנשי עסקים וכלכלה במכללת עזריאלי בנושאי יזמות עסקית ובהעצמה אישית ומעניקים להם כלים ראשוניים להקמת עסקים כלכליים בעתיד.

אין ספק שערכו של דרך ארץ ותורה המושרשים במכינה בקרב תלמידינו מהווים שילוב נכון בבניין אישיותם. המכינה מכוונת את תלמידיה לקראת שירות צבאי משמעותי הבא לידי ביטוי בגיוס ליחידות מובחרות, ביציאה לפיקוד ובהובלה בכל מקום בו הם נמצאים.

מכינת ידידיה מוכרת ומתוקצבת ע"י משרד החינוך ומשרד הבטחון והוקמה ע"י ישיבת הכותל בשנת 2011 .

לימודי קודש 

לימודי הקודש מתקיימים בבית המדרש באווירה משפחתית. הצוות קשוב לכל תלמיד, מתוך רצון ליצור חיבור נפשי-רוחני לתורה. הלימודים כוללים בעיקר לימודי אמונה, וכן לימודי תנ"ך, מוסר וגמרא. 

תכנית הכנה לצה"ל

במסגרת ההכנה לצה"ל משתתפים התלמידים באימוני כושר, ניווטים, מורשת קרב, הישרדות וקרב מגע.

כחלק מההכנה לצה"ל אימצה יחידת המסתערבים של מג"ב את המכינה, והתלמידים משתתפים בפעילויות שונות של היחידה, שיחות, מפגשי שיח עם לוחמים ועוד.

על התרומה המשמעותית של תכנית ההכנה לצה"ל יעידו תלמידינו המשובצים ביחידות השונות, שרבים מהם קצינים ומצטיינים.

עבודה קהילתית

חלק משמעותי בתכנית החינוכית מורכב מעבודה קהילתית תורמת בעיר בית שמש, המתקיימת במועדוניות רווחה לילדים, בעזרה לקשישים, בחקלאות ובסיוע למיזמים חברתיים שונים.

אנו מאמינים כי אדם התורם מעצמו, בונה בקרבו קומה  משמעותית באישיות וברגישות שלו לסביבה.

לאתר המכינה:

https://www.m-yedidya.org/

רחוב אבא נעמ"ת 10, בית שמש.
[email protected]
02-6277603