ישיבת הכותל​

מרכז תורני וואהל שע"י מרכז יב"ע

ישיבת הכותל​

מרכז תורני וואהל שע"י מרכז יב"ע

תוכנית לבוגרי צבא

ישיבת הכותל הינה מהגדולות הוותיקות והמובילות שבישיבות ההסדר ופועלת מתוך התחדשות תמידית וניסיונות בלתי פוסקים ללמוד את צרכי הדור על מנת לתת להם את המענה הנכון.

פונים אנו אליך, בוגר צבא, לבוא ולהשתלב בתוכנית בוגרי הצבא הפועלת בישיבתנו בהצלחה מרובה מזה כעשר שנים. בחזוננו רואים אנו קבוצת צעירים רצינית, ומלאת אידאלים בוגרי צבא הרואים את עתידם והמשך דרכם במגוון תחומי החינוך והעשיה בציבוריות הישראלית.

בו בזמן, עיניהם נשואות קדימה אל עבר עתידם, יודעים ומבינים הם שעל מנת  שיוכלו להוציא את המירב ולשלב כראוי בין אמונתם הדתית ועשיתם היום יומית, עליהם  לבנות בסיס איתן, שעל גביו יוכלו להעמיד את בנין חייהם.

השילוב הנכון בין תורה לחיים הוא עיקר שאיפתנו. מתוך כך, רואים אנו את אותם  צעירים נפלאים המוכנים לכנוס את כוחותיהם ורצונותיהם הרבים, לשנס מותנים ולהיכנס במלא המרץ, ללימוד רחב ומעמיק בסוגיות החיים האקטואליות לאור תורתנו הנצחית כדור העתיד שיוביל את עמנו קדימה.

דווקא כאן בתוככי ירושלים שבין החומות, באווירת הקדושה המיוחדת העוטפת את חיי היום יום  ובסמיכות אל "המקום אשר בחר ה", יכולים אנו להתנתק לזמן מסוים מהמולת החיים שסביבנו ולצלול יחדיו לעומקן של סוגיות ונושאים העומדים ברומו של עולם, לבנות את עולמנו הרוחני ולנסוך בו עוצמה וכוחות שיובילו ישפיעו ויהיו נר לרגלנו בכל אשר נבחר לעשות בהמשך החיים.